(021) 2269 5704

طراحی گرافیک وب سایت

گرافیک سایت در واقع پوسته ظاهری است که از یک وب سایت به نمایش گذاشته می‌شود و برنامه نویسی در پشت قالب و گرافیک وب نهفته است. اهمیت طراحی گرافیک سایت اگر بیشتر از برنامه نویسی نباشد کمتر از آن نیز نیست. امروزه در کشورهای پیشرفته، رشته طراحی وب سایت به عنوان یک رشته مجزا تدریس می‌گردد و برنامه نویسی در کنار علم زیبایی شناسی و گرافیک وب تخصصی مورد مطالعه و تحقیق قرار می‌گیرد. این بدان معناست که اهمیت گرافیک وب و طراحی قالب اختصاصی و منحصر‌به‌فرد مشخص گردیده و فعالیت در دنیای مجازی به عنوان یک امری جدایی‌ناپذیر از تجارت به حساب می‌آید. استفاده از وب تنها برای ایجاد یک صفحه نیست بلکه بسیاری از خدمات فروش و پشتیبانی محصولات در دنیای تجارت توسط وب سایت شرکت‌ها انجام می‌شود.

در نظر داشته باشید که در طراحی گرافیک سایت مانند گرافیک در چاپ اصولی دارد که باید رعایت گردد و برای هر صفحه وب باید دستورالعمل‌هایی که از پیش مشخص گردیده اعمال شود.

رنگ‌ها و المان‌هایی که در گرافیک وب و در صفحه اصلی استفاده می‌کنیم را باید در صفحات دیگر نیز بکار گیریم تا کل صفحات به صورت یکپارچه دیده شود. بکارگیری رنگ بر اساس زمینه فعالیت وب سایت و یا رنگ سازمانی شرکت مربوطه می‌باشد. از رنگ‌های سفید، توسی روشن و یا کرم در پس زمینه سایت استفاده می‌گردد، تا صفحات چشم‌نواز و خلوت به ‌نظر آید. در گذشته در طراحی گرافیک سایت از رنگ‌های تیره مانند مشکی نیز برای پس زمینه استفاده می‌شد، اما این رنگ‌ها در طول زمان چشم را خسته می‌کند و بهتر است که از رنگ‌های روشن و مایل به سفید برای طراحی گرافیک وب سایت استفاده شود. استفاده از رنگ‌های بسیار زیاد و متفاوت و یا رنگ‌های بسیار تیره در طراحی گرافیک سایت چشم‌نواز نیست.

باید مارژین (فاصله از اطراف) در بخش‌های مختلف رعایت گردد تا چشم، زمانی برای استراحت داشته باشد. منوها و بخش‌بندی در گرافیک وب باید به شکلی مشخص و منسجم طراحی شود تا کاربر به ‌راحتی با یک یا دو کلیک به بخش‌های مختلف دسترسی داشته باشد. نباید مطالب را در بخش‌های مختلف تکرار کرد، این کار هم در زیبایی وب و هم در سئو سایت اثر منفی دارد.

بسیاری از شرکت‌ها تنها به برنامه نویسی وب اهمیت می‌دهند و یا بالعکس، درحالی که برنامه نویسی در کنار زیبایی و جذابیت صفحه و طراحی گرافیک سایت معنا پیدا می‌کند و این دو باید مکمل یکدیگر باشند.

طراحی گرافیک وب سایت و برنامه نویسی استاندارد درکنار بهینه سازی وب سایت و بروزرسانی آن تاثیرگذار خواهد بود و وب سایت‌هایی که بروز نشوند در جلب کاربران موفق نخواهند بود.

تعرفه طراحی سایت و گرافیک وب براساس عوامل مختلف و نیازهای مشتری محاسبه می‌گردد، امکاناتی که در طراحی لحاظ می‌شود تاثیر بسزایی در قیمت دارد. از عوامل مهم موثر می‌توان به تک زبانه یا چند زبانه بودن وب سایت، قابلیت ریسپانسیو بودن، طراحی قالب اختصاصی برای سایت اشاره کرد.

 

جهت مشاهده طراحی گرافیک وب سایت از بخش نمونه کار طراحی سایت دیدن نمایید.

برای آگاهی از تعرفه طراحی سایت و طراحی گرافیک وب سایت با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: گرافیک سایت | گرافیک وب | طراحی گرافیک سایت | تعرفه طراحی سایت
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram