(021) 2269 5704

طراحی کمپین تبلیغاتی

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید کمپین تبلیغاتی چیست؟ کمپین تبلیغاتی در واقع برنامه‌ریزی و عملیات جامع و منسجمی است که برای تبلیغات یک شرکت و یا کالای خاصی از یک شرکت توسط آژانس تبلیغاتی انجام می‌گیرد. فعالیت‌های که در طراحی کمپین تبلیغاتی صورت می‌گیرد بسته به نیاز بازار و مخاطبان انجام می‌شود.

ارائه یک کمپین تبلیغاتی مراحل مختلفی دارد. در ابتدا بازار هدف ارزیابی می‌گردد، گروه سنی که مخاطبان محصول هستند، شرایط اقلیمی و فرهنگ مردم، زمان برگزاری کمپین تبلیغاتی و عوامل موثر در آن همه در این ارزیابی اثرگذار است. پس از آن، اهدافی که در طراحی کمپین تبلیغاتی مدنظر کارفرما و شرکت تبلیغاتی است روشن می‌گردد. محاسبه هزینه‌های انجام تبلیغات و سقف بودجه‌ای که شرکت سفارش دهنده در نظر دارد بخش دیگر کار است. بعد از آن ایده‌های مختلف برای انجام تبلیغات مناسب جمع‌آوری می‌گردد. انتخاب نوع رسانه، بخش دیگری است که با مشورت کارفرما و آژانس تبلیغاتی بر اساس بازار هدف، تاثیرگذاری و هزینه‌ها صورت می‌گیرد، رسانه‌های متفاوت مانند نشریات و مجلات، گرافیک محیطی، تلویزیون، رادیو، اینترنت و یا موبایل می‌توانند انتخاب شوند. پس از آن، مرحله طراحی و مرحله اجرا فرا می‌رسد.

از برنامه‌هایی که در یک کمپین تبلیغاتی صورت می‌گیرد، می‌توان به تبلیغات در رسانه‌های مختلف، تبلیغات به شکل مستقیم در محل فروش کالا، شرکت در نمایشگاه‌های مختلف و حمایت مالی از شرکت‌های دیگر اشاره کرد.

شرکت تبلیغاتی باید یک یا چندین شکل از انواع تبلیغات را بر اساس نیاز جامعه، بازار هدف و استراتژی تبلیغاتی به کارفرما پیشنهاد دهد و رسانه‌های متفاوت را برای او برگزیند تا تبلیغات به بهترین شکل بازخورد داشته باشد. دو استراتژی مهم در انجام یک تبلیغ موثر وجود دارد، یکی استراتژی خلاقیت در محتوای ارائه شده و جذب مشتری و دیگری استراتژی انتقال و پیام رسانی به مشتری. هر دوی این اهداف باید در اجرای یک کمپین تبلیغاتی درنظر گرفته شود.

در طراحی کمپین تبلیغاتی، برنامه‌ریزی انجام شده با اهدافی معین و برای مخاطب مشخص صورت می‌گیرد و باید تعیین شود که چه پیامی در چه دوره‌ای از زمان و با چه میزان بودجه‌ای به مخاطب عرضه گردد.

طراحی کمپین تبلیغاتی براساس سرمایه مالی موجود در زمان و مکان صحیح انجام می‌گیرد و تا مراحل فروش، رضایت مشتری و پیشرفت برند روند کاری را پیگیری خواهد کرد. کمپین تبلیغاتی به شکل ماهیانه، فصلی، سالیانه و یا مقطعی توسط شرکت تبلیغاتی انجام می‌شود. از ابتدای اجرای کمپین تبلیغاتی یک شعار به عنوان شعار اصلی درنظر گرفته می‌شود و تا انتهای اجرای کمپین، مراحل مختلف حول محور بیان و شرح آن شعار حرکت می‌کنند.

طراحی کمپین تبلیغاتی می‌تواند توسط یک شرکت و یا حتی توسط یک فرد متبحر در امر تبلیغات انجام شود، که با بکارگیری رسانه‌های مختلف و افراد دیگر، کمپین را طراحی و اجرا نماید.

کلمات کلیدی: کمپین تبلیغاتی | طراحی کمپین تبلیغاتی | کمپین تبلیغاتی چیست | آژانس تبلیغاتی | شرکت تبلیغاتی
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram