(021) 2269 5704

طراحی صفحات وب

طراحی وب شامل طراحی و اجرای صفحات وب براساس تفکرات، اهداف، محصولات و خدمات یک فرد یا شرکت به شکلی استاندارد برای ارائه به کاربران و بازار هدف است که پس از طراحی روی یک هاست (میزبانی وب) معین با آدرس (دامنه) مشخص قرار می‌گیرد. استاندارد طراحی صفحات وب به صورت جهانی تعریف شده است. صفحاتی که در برنامه نویسی خود این استانداردها را رعایت می‌کنند، با یک محتوای مناسب، به ‌راحتی در معرض دید کاربر قرار می‌گیرند؛ یعنی از رتبه بالایی برخوردار می‌گردند و می‌توانند در نتایج گوگل ترقی نمایند که البته بهینه سازی سایت سرعت و درصد موفقیت این رشد را تضمین می‌کند.

برای طراحی وب سایت شیوه‌های متفاوتی از کدنویسی استفاده می‌گردد، که هرکدام مزایایی را به همراه دارند. Html و Css، php، asp، .net، javascript و ... از این دست هستند.

طراحی وب براساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به چند نوع تقسیم می‌شود. طراحی وب به ‌شکل استاتیک که برنامه نویسی و طراحی این‌گونه از وب سایت ها یک بار انجام می‌گیرند و امکان تغییر در آن تنها توسط افراد متخصص به دانش برنامه نویسی صورت می‌گیرد و امروزه جز در موارد خاص مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. طراحی سایت داینامیک یا پویا که با قرارگیری سیستم‌ مدیریت محتوا CMS به‌گونه‌ای طراحی می‌شود، تا قابلیت تغییر و اضافه کردن مطالب را برای مدیر سایت به شکل ساده فراهم آورد.

طراحی صفحات وب یک سایت می‌تواند از لحاظ ساختاری با همدیگر متفاوت باشند ولی استاندارد این است که ساختار صفحات وب یک سایت با هم یکی باشند و فقط محتوا تغییر کند.

در طراحی وب داینامیک می‌توان با توجه به قابلیت‌های مورد نیاز سفارش‌دهنده، بجای سیستم مدیریت محتوا از طراحی سایت اختصاصی استفاده نمود تا تمام امکانات مدنظر به بهترین شیوه ممکن اجرا گردند. با گسترش تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها، ریسپانسیو بودن هم در طراحی صفحات وب ضروری به نظر می‌رشد.

در طراحی صفحات وب به نکات مختلفی توجه می‌گردد. طراحی وب باید پس از برنامه نویسی به شکل صحیح در مرورگرهای مختلف مانند Internet Explorer، Mozilla Firefox و Google Chrome به نمایش درآید و کدنویسی بهینه و استاندارد داشته باشد.

کاربرپسند بودن نیز در طراحی صفحات وب پراهمیت است. کاربری که با هدفی خاص وارد صفحه مورد نظر می‌شود، باید به ‌راحتی به آن صفحه دسترسی داشته باشد و گمراه نشود. قالب سایت نیز یکی از بخش‌های طراحی وب است. طراحی قالب سایت در عین زیبایی، متناسب با فعالیت شرکت و با هدف کمک به تداوم و اثربخشی رابطه کاربران با وب سایت ایجاد می‌گردد.

در طراحی وب حرفه ای به بهينه سازي وب سايت (سئو) هم توجه ویژه می‌شود. بهینه سازی در طراحی وب هم در بخش کدنویسی صورت می‌گیرد و هم در بخش تولید محتوا (متن‌ها و مطالبی که در صفحه قرار داده می‌شود). بکارگیری کلمات کلیدی و مطالب بکر از عواملی هستند که در بهینه سازی طراحی وب اعمال می‌شوند. با ارائه پنل مدیریت محتوای وب سایت، بروز رسانی سایت نیز به ‌راحتی انجام می‌شود که از عوامل مهم دیگر موثر در رتبه سایت، نتایج گوگل و دسترسی به ترافیک بالای بازدید است.

 

برای آشنایی بیشتر با کارهای ما، از بخش نمونه کارهای طراحی وب دیدن نمایید.

برای آگاهی از هزینه طراحی صفحات وب با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: طراحی وب | طراحی صفحات وب
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram