(021) 2269 5704

جستجوی دامنه آزاد (آزاد بودن و تست دامنه)

برای جستجوی دامنه آزاد نکاتی هست که باید به آن توجه کنیم: وقتی برای اولین بار نام دامنه مورد نظر خود را جستجو می‌کنید، چند عبارت را که بهترین توصیف را از دامنه مورد نظر شما دارند در ذهن داشته باشید. هنگامی که شما این لیست را داشته باشید می‌توانید با جفت کردن آنها با هم یا افزودن پسوند و پیشوند ایده‌های خوبی برای تست دامنه بسازید.

سعی کنید نامی را که برای آزاد بودن دامنه، جستجو می‌کنید مرتبط با نوع فعالیت وبسایت و یا سازمان و شرکت شما باشد.

دامنه با پسوند .com در میان سایر پسوندها از جایگاه بالاتری برخوردار است. بهتر است ابتدا به دنبال ثبت دامنه با پسوند .com باشید. همچنین اگر فکر می‌کنید که مشتریان شما احتمال دارد که سایت شما را با پسوندهای دیگر جستجو کنند و یا ممکن است دامنه شما با پسوندهای دیگر از سوی افراد دیگر به ثبت برسد. همزمان با جستجوی آزاد بودن دامنه مورد نظر، آزاد بودن دامنه با پسوندهای دیگر را نیز تست کنید و آن‌ها را به ثبت برسانید مثل پسوندهای .ir ، .net ،  .org

برای جستجوی دامنه نکاتی که در بخش دامنه و همچنین قوانین دامنه آورده شده است مطالعه کنید تا با آگاهی بیشتر نسبت به تست دامنه و ثبت آن اقدام نمایید.

هنگام تست دامنه جهت جستجوی آزاد بودن دامنه فقط از حروف الفبای انگلیسی، اعداد و تنها کاراکتر (-) استفاده کنید. کاراکتر (-) در اول و یا انتهای نام دامنه نمی‌تواند بیاید.

در جستجوی دامنه، دامنه در نظرگرفته شده باید حداقل سه کاراکتر  و حداکثر 63 کاراکتر داشته باشد.

برای جستجوی دامنه آزاد می‌توانید در کادر زیر نام دامنه (بدون پسوند) خود را وارد نمایید و سپس با انتخاب یک یا چند پسوند، بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید. دقت کنید که اگر در مورد انتخاب پسوند اطلاعاتتان کامل نیست قبل از جستجو برای آزاد بودن دامنه، مطلب قوانین و پسوندهای دامنه را مطالعه نمایید.

.com
.ir
.net
.org
.biz
.co.ir
.info
.eu

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram