(021) 2269 5704

میزبانی وب هاستینگ

میزبانی وب یا وب هاستینگ (Host)، به خدمات وب و سرویس‌دهنده‌ای گفته می‌شود که به‌عنوان میزبان، فضا برای صفحات وب، ایمیل و ... سایت شما را فراهم می‌سازد.  همه‌ی وبسایت‌ها شامل فایل‌هایی از قبیل متن، تصویر، صدا و یا اسناد و همچنین فایل‌های برنامه نویسی هستند. حال برای اینکه همه بتوانند از سایت بازدید کنند، نیاز است که فایل‌های مربوط به سایت در کامپیوتری ذخیره شود که همواره به اینترنت پرسرعت متصل باشد که به آن سرور می‌گویند. به کامپیوترهای متصل به اینترنت یا سرورهایی که خدمات هاستینگ یا میزبانی وب را ارائه می‌دهند هاست یا میزبان می‌گویند.

یک هاستینگ خوب باید سرعت و امنیت بالایی داشته باشد، استاندارهای بین‌المللی را رعایت کند و تیم پشتیبانی فنی فعال و همیشه آماده داشته باشد. هم‌چنین یکی از مهمترین شاخص‌های وب هاستینگ خوب درصد بالای پایداری (Uptime) می‌باشد. یعنی سروری که میزبان وب سایت شما هست، چند درصد در سال بدون مشکل و قطع شدن، وبسایت شما را نمایش می‌دهد. معمولا بهترین درصد برای آپتایم بودن وب هاستینگ بالای 98 درصد می‌باشد.

دسته‌بندی سرویس‌های میزبانی وب بر اساس سیستم‌عاملی که بر روی سرورها نصب است می‌باشد. مثل هاست ویندوز و هاست لینوکس و ...

وب هاستینگ ویندوز که همانطور که از نامش پیداست از سیستم‌عامل ویندوز سرور استفاده می‌کند و از زبان‌های برنامه نویسی ASP و ASP.NET و همچنین پایگاه داده MSSQL پشتیبانی می‌کند. در سرورهای ویندوز از کنترل‌پنل‌های پلسک و هلم و ... استفاده می‌شود.

وب هاستینگ لینوکس نیز دارای سیستم‌عامل لینوکس و یا یونیکس می‌باشد و بیشتر برای زبان برنامه نویسی PHP و پایگاه داده MYSQL استفاده می‌شود. برای میزبانی وب لینوکس از کنترل‌پنل‌های سی‌پنل و دایرکت ادمین استفاده می‌گردد. سرورهای لینوکس از محبوبیت خاصی برخوردارند.

دقت کنید که سیستم عامل کامپیوتر شما هیچ ارتباطی به سیستم‌عامل وب هاستینگ لینوکس ندارد و چنانچه روی کامپیوتر شما سیستم‌عامل ویندوز نصب شده باشد، به‌راحتی می‌توانید از میزبانی وب لینوکس استفاده کنید.

کنترل‌پنل‌ها برای مشترکین ارائه می‌شود که بتوانند فضای میزبانی وب خود را مدیریت و کنترل بکنند مثل مدیریت پایگاه داده، مدیریت ایمیل، پارک دامنه، ایجاد زیردامنه و ...

آساگرافیک با میزبانی وب شما بر روی سرورهای قدرتمند لینوکس در ایران، کانادا و امریکا، هاست مطمئنی را برای شما فراهم می‌سازد. ما، شما را در خرید هاست و دامین مناسب و مطابق با نیاز شما یاری می‌کنیم.

همچنین آساگرافیک، خدمات راه اندازی وب سایت از خرید هاست و دامین تا طراحی و پیاده سازی سایت را با سال‌ها تجربه ارائه می‌نماید.

برای آگاهی از هزینه‌های میزبانی وب در آساگرافیک، اینجا کلیک نمایید.

کلمات کلیدی: میزبانی وب | هاست و دامین | خدمات هاستینگ | وب هاستینگ | خرید هاست و دامین
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram