(021) 2269 5704

سیستم مدیریت محتوا (CMS)

سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) توسط برنامه ‌نویسان و شرکت های طراحی وب ایجاد شده است تا کاربران غیرحرفه‌ای در زمینه طراحی صفحات وب، ویرایش سایتشان را خود بر‌عهده گیرند.

نیاز روزافزون استفاده از وب و طراحی حرفه ای وب سایت برای تجارت و ارتباط با مشتریان، شرکت های طراحی وب را بر آن داشت تا نرم افزارهای جامعی برای راه‌اندازی وب سایت طراحی کنند، که با نیازهای مشتریان هماهنگ باشد و از قالبی منعطف برخوردار باشد تا بتوان بیشتر وب سایت‌های اینترنتی را با آن راه‌اندازی کرد.

در واقع مدیریت محتوا، یک سیستم نرم‌افزاری است که ابزارهایی برای نوشتن مطالب، درج تصویر و لینک‌ها و پیوندها برای مدیر سایت دارد. سیستم مدیریت محتوا برای مدیران و کاربران اینترنتی امکانی را فراهم می‌سازد تا با گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه، ویرایش متن، تصویر، فیلم و ... را در صفحات وب انجام دهند. طراح در ابتدا سایت را طراحی و پیکربندی می‌نماید و پس از آن مدیر سایت می‌تواند به‌ کمک این سیستم، صفحات را ایجاد و یا ویرایش نماید. همان‌طور که گفته شد،‌ سیستم مدیریت محتوا معمولا به یک مدیر سایت نیاز دارد، اما در درجه اول برای افراد غیرحرفه‌ای ایجاد شده است تا وب سایت خود را نگهداری و مدیریت کنند. در CMS امکانات مختلف نظیر محل قرارگیری متن، نوشته، نحوه جایگزاری مطالب و ... با کارکردی آسان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و کاربر به ‌راحتی می‌تواند از آن استفاده کند.

سیستم مدیریت محتوا مزایایی نسبت به یک سیستم با برنامه نویسی اختصاصی دارد. سیستم مدیریت محتوا امکان ایجاد یک وب سایت حرفه‌ای بدون داشتن دانش اطلاعات تخصصی در رابطه با طراحی و مدیریت وب ایجاد می‌کند. البته هرچه اطلاعات کاربر در زمینه برنامه نویسی بیشتر باشد، می‌تواند از امکانات سیستم مدیریت محتوا بیشتر برخوردار شود. صرفه‌جویی در زمان ایجاد و بروزرسانی وب از امکانات دیگر سیستم مدیریت محتوا است. پشتیبانی مطمئن‌تر از دیگر مزایای سیستم مدیریت محتوا است. شرکت‌هایی که CMS دارند، پس از راه اندازی وب سایت، به‌راحتی می‌توانند آن را پشتیبانی کنند، اما شرکت‌هایی که CMS ندارند و وب اختصاصی برای سایت شما نوشته‌اند، اگر از پشتیبانی شما سر باز زنند فرد دیگری نمی‌تواند وب شما را پشتیبانی کند و یا در صورت قبول پشتیبانی توسط یک شرکت طراحی وب دیگر، هزینه زیادی را طلب می‌کنند. وب سایت‌های دارای CMS انعطاف‌پذیرتر و ساده‌اند و به‌راحتی آموزش داده می‌شوند. وب سایت‌هایی که با سیستم مدیریت محتوا طراحی شده‌اند در ارائه محتویات و تغییرات آن سریع‌تر عمل می‌کنند. CMS به شما کمک می‌کند تا مطالب را در یک منبع مشترک قرار داده و محتویات خود را به صورت کاملا پویا بروز رسانی کنید و در مدیریت اجزای قسمت‌های مختلف به شما کمک خواهد کرد.

با سیستم مدیریت محتوا امکانات بسیار زیادی جهت فعالیت‌های مختلف در وب سایت خواهید داشت و برای توسعه وب سایت در آینده و افزایش مطالب به مراجع فنی نیازی نخواهید داشت.

 

برای آگاهی از تعرفه قیمت‌های سیستم مدیریت محتوا با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: سیستم مدیریت محتوا | CMS | مدیریت محتوا | شرکت طراحی وب
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram