(021) 2269 5704

طراحی و چاپ کارت ویزیت و قیمت و سفارش کارت ویزیت

طراحی و چاپ کارت ویزیت یک ایده مناسب تبلیغاتی است که می‌تواند همیشه در کنار شما باشد و به‌راحتی قابل حمل است، تا در مواقع ضروری برای کسب و کار شما استفاده گردد.

جهت سفارش کارت ویزیت اطلاعاتی باید به طراح داده شود. عناصری که یک کارت ویزیت را می‌سازد شامل لوگو، شعار تبلیغاتی شرکت (در صورت نیاز مشتری)، نام و سمت فرد و یا توضیح مختصری در ارتباط با جایگاه شخص در شرکت،  نشانی کامل شرکت (آدرس، تلفن، فکس، آدرس وب سایت و آدرس پست الکترونیک) و QR کد، که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. در طراحی و چاپ کارت ویزیت باید از مد رنگی CMYK‌ استفاده کرد. این مد برای کارهای چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی کارت ویزیت در نرم افزارهای گرافیکی مانند Corel‌ Draw و Photoshop صورت می‌گیرد و باید با وضوح تصویر 300dpi برای چاپ فرستاده گردد. مد رنگی CMYK  به صورت چهار رنگ است، که رنگ نوشته‌ها باید با اعداد (C0M0Y0K100) باشد، تا به شکلی خوانا و بدون تار یا محو شدن در هنگام چاپ ایجاد شود.

در طراحی کارت ویزیت باید به این نکته توجه داشت که تمامی المان‌های اصلی طراحی شامل آرم و نوشته‌ها از لبه برش کار، حداقل 5 میلیمتر فاصله داشته‌باشند تا در اثر جابجا شدن خط تیغ، قسمتی از آن حذف نشود و یا به لبه کار نچسبد. برای زیباتر‌شدن کارت ویزیت در طرح‌هایی که محتوای کمی هم دارند می‌توان این فاصله را بین 7 تا 10 میلیمتر در نظر گرفت. البته می‌توان نوارهای رنگی و عناصر تزیینی تا لبه کار آورده شود که در صورت برش‌خوردن بخشی از این اشکال همراه با برش از کارت ویزیت جدا می‌گردد.

در چاپ کارت ویزیت برای جنس کارت و اندازه و پوشش آن، تنوع بیشتری وجود دارد. معمولا کارت ویزیت در شیت عمومی چاپ می‌شود تا مقرون به صرفه‌تر باشد. کارت ویزیت اغلب بر روی مقوای گلاسه 300 گرم با پوشش سلفون مات یا براق، یو‌وی مات یا براق و لمینیت مات یا براق و یا بدون پوشش تولید می‌شوند. همچنین کارت ویزیت می‌تواند بر روی مقوای کتان، پلاستیک و یا پی‌وی‌سی هم تولید گردد که کارت ویزیت پی‌وی‌سی از قیمت بیشتری نسبت به بقیه برخوردار است.

اندازه استاندارد برای طراحی و چاپ کارت ویزیت در ایران و در شیت عمومی بیشتر 5/4×8/5 سانتیمتر و یا 4/8×8/5 سانتیمتر است. برای زیباتر‌شدن کارت ویزیت می‌توان لبه‌های آن را نیز به صورت curve و یا اصطلاحا لب گرد آماده کرد. قیمت و سفارش کارت ویزیت بستگی به عناصر مختلفی دارد، به طور مثال تیراژ چاپ، جنس کاغذ چاپی و خدمات تکمیلی که پس از چاپ به درخواست سفارش‌دهنده صورت می‌گیرد.

در نظر داشته باشید که قیمت و سفارش کارت ویزیت به‌طور عمومی در تیراژ 1۰۰۰ تایی و با چاپ افست محاسبه می‌گردد. اگر قرار باشد از این تعداد کمتر سفارش داده شود، باید چاپ کارت ویزیت به صورت دیجیتال و نه افست صورت پذیرد.

 

لطفا از بخش نمونه کار طراحی کارت ویزیت بازدید نمایید.

برای آگاهی از هزینه‌های قیمت و سفارش کارت ویزیت با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: طراحی و چاپ کارت ویزیت | قیمت کارت ویزیت | سفارش کارت ویزیت | قیمت طراحی کارت ویزیت
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram