(021) 2269 5704

طراحی کارت ‌پرسنلی

کارت پرسنلی به منظور شناسایی افراد و اعطای مجوز دستیابی به امکانات شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده می‌گردد. برای طراحی کارت پرسنلی باید از خصوصیات اوراق اداری و حال و هوای آن بهره ‌گرفت. ابعاد کارت پرسنلی معمولا در ابعاد استاندارد کارت ویزیت بزرگ 5/4×8/5 سانتیمتر محاسبه می‌شود. اندازه قلم در طراحی کارت پرسنلی نباید از 12 پوینت بیشتر باشد، تنوع فونت نیز در طراحی کارت پرسنلی نباید از 2 یا 3 نوع بیشتر باشد و همان 2 یا 3 نوع نیز باید با یکدیگر هم‌خوانی داشته‌باشد.

اطلاعاتی که در کارت پرسنلی لحاظ می‌گردد شامل: عکس، نام و نام خانوادگی، سمت فرد، شماره عضویت، تاریخ صدور و تاریخ اعتبار، لوگوی شرکت، آدرس وب سایت و ایمیل شرکت و بارکد برای شناسایی فرد است. از تمهیدات دیگری که برای امنیت بیشتر در طراحی کارت پرسنلی لحاظ می‌شود، هولوگرام، اثر انگشت و یا امضای شخصی است که کارت برای او صادر شده است.

کارت پرسنلی می‌تواند به صورت تک رو و یا دو رو باشد و این امر بستگی به میزان اطلاعاتی دارد که قرار است در آن قرار داده شود. طراحی دو رو این امکان را فراهم می‌سازد تا شماره تلفن‌های ضروری و یا بیانیه و قوانین خاصی که مد نظر شرکت است در قسمت پشت قرار گیرد.

برای طراحی کارت پرسنلی بهتر است از نرم‌افزارهای مناسب گرافیک استفاده شود، مانند Photoshop که قابلیت ویرایش عکس را دارد و کار در فرمت CMYK و با وضوح تصویر dpi3۰۰ ذخیره شود. در صورت وجود اوراق اداری در شرکت می‌توان کارت پرسنلی را نیز هماهنگ با آن طراحی کرد و از رنگ‌ سازمانی و المان‌هایی که در طراحی ست اداری بکار‌گرفته شده، استفاده‌ کرد. رعایت فواصل از لبه‌ها به اندازه 7 تا 1۰ میلیمتر الزامی است، زیرا پس از برش امکان از دست ‌رفتن اطلاعاتی که به لبه کار نزدیک است، وجود‌ دارد. متن‌های بکار ‌رفته نیز باید با رنگ (C0M0Y0K100) ایجاد شود، تا به ‌خوبی چاپ گردد. در طراحی کارت پرسنلی می‌توان از هر دو جهت افقی و یا عمودی به سلیقه مشتری و نیازهای او استفاده کرد.

برای چاپ کارت پرسنلی باید از جنس‌های با‌دوام بالا استفاده کرد تا به مرور زمان به‌راحتی از بین نرود. دو جنس PVC و کامپوزیت برای چاپ کارت پرسنلی مناسب هستند، که برای مصارف با طول عمر بالا استفاده می‌گردد. اگر نیازی به استفاده دراز مدت از کارت پرسنلی نیست، می‌توان از کاغذ با گراماژ gr25۰، gr3۰۰ و یا gr35۰ استفاده کرد و جنس کاغذ از گلاسه مات و براق یا کتان باشد. پس از چاپ نیز برای مرحله تکمیلی از روش‌ پوشش سلفون مات یا براق، یووی مات یا براق و لمینیت مات یا براق استفاده کرد تا به استحکام و مرغوبیت چاپ کارت پرسنلی افزوده شود.

 

تعدادی از کارهای ما در این زمینه را در نمونه کار طراحی کارت پرسنلی مشاهده نمایید.

برای آگاهی از قیمت طراحی کارت پرسنلی و چاپ آن، با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: کارت پرسنلی | طراحی کارت پرسنلی | چاپ کارت پرسنلی
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram