(021) 2269 5704

طراحی و چاپ پاکت نامه

اکثر مشتریان فکر می‌کنند پاکت نامه، عضو کم‌اهمیتی در مجموعه ست اوراق اداری است. ولی واقعیت این است که اهمیت و لزوم بکارگیری حساسیت و صرف هزینه برای طراحی پاکت نامه و چاپ پاکت نامه، اگر از سایر عضوهای ست اوراق اداری بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. یک طراحی پاکت نامه جذاب باعث می‌شود وقتی از طرف شرکت شما برای مخاطب، نامه‌ای ارسال می‌گردد (که حکم نماینده و سفیر شرکت را داراست)، زیبایی طرح و کیفیت کاغذ و چاپ پاکت نامه، علاوه بر اینکه سبب جذب مخاطب و ارزشی که برای او قائل شده‌اید، می‌گردد، اعتبارتان را نیز وزین‌تر می‌نماید.

ابعاد پاکت ‌نامه متناسب با ابعاد محتوای آن که عموما اوراق اداری هست، معین می‌شود. بهتر است ابعاد آن به اندازه یک سوم اندازه سربرگ A4 یعنی طول سربرگ پس از سه بار تا خوردن به اضافه شش میلیمتر از پهنا و بلندا باشد. به این اندازه از پاکت نامه (حدودا 11 × 22 سانتیمتر) که یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین اندازه‌ها است، اصطلاحا پاکت نامه اداری و یا پاکت ملخی می‌گویند. با توجه به نیازهای یک شرکت، طراحی پاکت نامه می‌تواند در اندازه‌های استاندارد A3، A4، A5 و یا سایر اندازه‌های دلخواه، طراحی و تولید گردد.

در طراحی پاکت ‌نامه مانند سربرگ و کارت ویزیت، درج لوگو و نشانی کامل شرکت الزامی است. طراحی پاکت ‌نامه معمولا به صورت افقی صورت می‌گیرد و محل قرار دادن آرم و نشانی در قسمت چپ بالا و چپ است. آنچه باید به آن توجه کرد، خالی نگه‌داشتن قسمت راست و راست بالای کار برای الصاق تمبر و انجام عملیات پستی است. البته این‌ها استانداردهایی است که معمولا هم رعایت نمی‌شود و طراحی پاکت‌‌ نامه بصورت عمودی و با جایگذاری‌های متفاوت هم، صورت می‌گیرد.

برای چاپ پاکت نامه معمولا از کاغذهای تحریر، کتان و یا گلاسه و در گرماژ 70 تا 120 گرم استفاده می‌شود که با توجه به اندازه پاکت و وزن محتوایی که باید حمل کند، می‌تواند بیشتر هم باشد. در بعضی موارد هم برای محافظت بیشتر محتوای پاکت، پشت کاغذ (در داخل پاکت)، از پوشش‌های جبابدار و یا ضد‌آب و تیره استفاده می‌شود. پاکت‌های حاوی اسناد مناقصه و مزایده از این نوع هستند.

در طراحی پاکت نامه بر خلاف سربرگ، می‌توان از رنگ‌های تمپلات (رنگ تیره) البته با توجه به رنگ سازمانی، هم استفاده کرد. این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود محتویات داخل پاکت در زیر نور نمایان نشود، جلوه بهتری هم به پاکت می‌دهد. همچنین باید دقت کرد که نوشته‌هایی که بر روی رنگ تمپلات قرار گرفته‌اند از اندازه و ضخامت مناسب برخوردار باشند تا در هنگام چاپ پاکت نامه دچار محو شدن نشوند.

 

جهت مشاهده نمونه کار طراحی پاکت نامه توسط آساگرافیک اینجا کلیک نمایید.

برای آگاهی از قیمت طراحی و یا چاپ پاکت نامه، با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: طراحی پاکت نامه | چاپ پاکت نامه | طراحی ست اداری
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram