(021) 2269 5704

طراحی و چاپ اوراق اداری

طراحی اوراق اداری به طراحی مجموعه‌ای از اسناد گفته می‌شود که طراحی سربرگ A4 و A5، طراحی پاکت ‌نامه و طراحی کارت ‌ویزیت را دربرمی‌گیرد. در کنار این اسناد موارد دیگری اعم از طراحی فولدر، کاغذ یادداشت، کارت پرسنلی، قبض، فاکتور، کاردکس، لیبل سی دی، کاور سی دی و ماگ (طراحی و چاپ روی لیوان بر اساس اوراق اداری) نیز می‌تواند طراحی و استفاده گردد. باید توجه داشت که چاپ اوراق اداری، باکیفیت و مطلوب باشد تا چیزی از ارزش‌های طراحی آن و اهمیتش نکاهد. هر کدام از سندهایی که در طراحی ‌اوراق ‌اداری بکار گرفته می‌شود در کنار کارایی‌‌شان باید با همدیگر هویتی یکپارچه داشته باشند و به ‌همراه طراحی آرم شرکت، نوع فعالیت یک سازمان و حال و هوای آن را به نمایش گذارند.

در طراحی اوراق اداری باید پس از طراحی لوگو، یک رنگ سازمانی که می‌تواند مشخصا یک، دو  و یا سه رنگ باشد، در نظر گرفت و کلیه طراحی‌های مربوط به شرکت را در قالب همین چند رنگ طراحی نمود و از تنوع رنگ بیش از اندازه هم خودداری نمود. طراحی اوراق اداری باید تا جای ممکن ساده و شکیل باشد و از به کار بردن عکس در پس‌زمینه آن خودداری نمود. شاید استفاده کردن از آرم شرکت، بصورت ترام و بعنوان پس‌زمینه در صورتی که طرح را شلوغ نکند، بد نباشد ولی باید دقت کرد که این ترام حتی‌المقدور تک‌رنگ و رنگ آن بیش از 5 درصد نباشد تا در نتیجه کار (چاپ اوراق اداری)، نامطلوب نگردد.

اینجا باید به این نکته اشاره کرد که ممکن است طرحی در مانیتور، تصویر ایده‌آلی داشته باشد ولی پس از چاپ، آن برآیند مطلوب حاصل نگردد. بنابراین یک طراح گرافیک باید در طراحی اوراق اداری، به نتیجه آن (چاپ اوراق اداری) هم بیندیشد و در صورت لزوم، سفارش‌دهنده را نیز به مشکلات چاپ آن آگاه سازد تا شاید سفارش‌دهنده بر روی نکته‌ای که دلخواه خویش است، اصرار نورزد. همچنین استفاده کردن از کدهای درست CMYK و تجربه زیاد در طراحی و چاپ اوراق اداری، یکی از آیتم‌های موثر در حاصل شدن نتیجه مطلوب در این حوزه است.

برای چاپ اوراق اداری می‌توان از چاپ عمومی و یا چاپ اختصاصی استفاده کرد که قطعا کیفیت کار، در کارهای اختصاصی بالاتر است ولی خوب هزینه آن هم بیشتر. در طراحی و چاپ اوراق اداری باید نهایت دقت صورت گیرد تا وقتی مخاطب شرکت شما از طریق مکاتبه، آن اوراق را می‌بیند، فارغ از محتوای آن، حس خوبی به او دست دهد و این باور در او شکل گیرد که شما برای مخاطبانتان ارزش قائل شده‌اید.

به طور کلی ما، طراحی اوراق اداری را به بخش‌های زیر تفکیک کرده‌ایم تا با ماهیت هر یک بصورت جداگانه، بیشتر آشنا شویم:

 

مشاهده نمونه کار طراحی اوراق اداری توسط آساگرافیک، شما را در انتخابتان یاری می‌کند.

برای آگاهی از قیمت طراحی اوراق اداری شرکت خود یا چاپ آن، با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: طراحی اوراق اداری | چاپ اوراق اداری | اوراق اداری
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram