(021) 2269 5704

طراحی قالب وب سایت

به نمای ظاهری (پوسته) یک صفحه وب، قالب سایت گفته می‌شود. طراحی قالب سایت مانند دیگر تبلیغات گرافیکی عمل می‌کند و می‌تواند در جلب مشتری و یا دفع او تاثیرگذار باشد. قالب وب سایت به اندازه برنامه نویسی آن اهمیت دارد، زیرا مشتریان و کاربرانی که به وبسایت شما می‌آیند، در ابتدا تنها ظاهر سایت را می‌بینند و برنامه نویسی هرچقدر هم که حرفه‌ای باشد اگر قالب وب سایت زشتی داشته باشد،کاربر پسند نباشد و او را گیج کند، کاربر به سرعت از صفحه وب شما خارج خواهد شد.

به طور کلی طراحی قالب سایت به مسائل مختلفی نظیر زمینه فعالیت شرکت، نیاز مشتریان و قشر سنی که با آن سروکار دارند، محدوده فعالیت شرکت، ریسپانسیو بودن وب سایت و عوامل دیگر مرتبط است و نمی‌توان هر قالب سایت زیبایی را به صرف زیبایی‌اش برای هر شغل و حرفه‌ای بکار برد.

استانداردهایی که در قالب وب سایت باید درنظر گرفته شود شامل موارد بسیاری است، اما به طور کلی باید به مارژین‌های دور صفحه وب و اطراف بخش‌های مختلف توجه کرد و فواصلی را برای کل کار درنظر گرفت تا تمامی صفحات به صورت یکپارچه دیده شود.

رنگ‌هایی که در قالب سایت بکار گرفته می‌شود باید با یکدیگر هماهنگ باشد، به زمینه فعالیت شرکت در انتخاب رنگ توجه گردد، به طور مثال شرکت تولید لوازم حمام و سرویس بهداشتی بهتر است که از رنگ‌های سفید و طیف آبی بیشتر استفاده کند و یا شرکت تولید و پخش مواد غذایی بهتر است از رنگ‌های خوراکی مانند قرمز، نارنجی و زرد در کنار رنگ سفید که نشانه سلامت و پاکی است در طراحی قالب سایت استفاده کند. در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های گوناگون نباید موجب آزار و خستگی چشم کاربران گردد و رنگ‌های جیغ باید به شکل موضعی در بخش‌های مختلف قالب سایت پخش شود. در پس زمینه کار بهتر است از رنگ‌های ملایم و روشن که چشم‌نواز است و در دراز مدت چشم را خسته نمی‌کند استفاده گردد.

در گذشته در طراحی قالب وب سایت کارفرمایان انتظار داشتند که اطلاعات بسیار زیادی در صفحه اول وب سایت برای کاربران قرار گیرد و این امر موجب می‌شد تا صفحه اول بسیار شلوغ و زشت جلوه کند در حالی که نیازی نیست که وب سایت‌های مختلف به غیر از خبری، صفحه اصلی با اطلاعات بسیار زیاد و شلوغ داشته باشند. در سال‌های اخیر به این مساله توجه شده و طراحان و کارفرمایان در قالب وب سایت به امر خلوتی و سفیدخوانی صفحه توجه می‌کنند، قسمت‌های حاشیه کار و بین خطوط، آیکن‌ها و تصاویر به اصطلاح سفیدخوانی صفحه گفته می‌شود که مانند بخش‌هایی که از متن پر شده است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چشم با دیدن این بخش سفیدخوان استراحت کرده و کل صفحه منسجم، زیبا و چشم‌نواز دیده خواهد شد.

قیمت طراحی سایت براساس عوامل مختلفی محاسبه می‌گردد. امکاناتی که در طراحی قالب سایت گنجانده می‌شود، تک زبانه و یا دو زبانه بودن، ریسپانسیو بودن وب سایت (انعطاف‌پذیری در قالب وب سایت براساس اندازه مانیتور و ظاهر شدن به ‌صورت استاندارد در تبلت و تلفن همراه) و ... همه در قیمت طراحی سایت موثراند.

 

برای مشاهده نمونه کار طراحی قالب وب سایت از این بخش دیدن نمایید.

برای آگاهی از قیمت طراحی سایت و طراحی قالب وب سایت با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: قالب سایت | طراحی قالب سایت | قالب وب سایت | قیمت طراحی سایت
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram