(021) 2269 5704

طراحی سربرگ اداری

طراحی سربرگ اداری ، گامی ضروری در ارتباطات یک تجارت موفق است. نام و آرم شرکت و اطلاعات تماس، عناصر کلیدی در سربرگ اداری و کلا طراحی ست اداری می‌باشند. طراحی سربرگ اداری شرکت، باید حتی‌المقدور ساده و با پس‌زمینه سفید (روشن و ترام) باشد. اندازه قلم‌ها در طراحی سربرگ اداری می‌بایست استاندارد و خوانا باشد.

اطلاعات تماس در سربرگ اداری باید شامل نشانی کامل، تلفن، فکس، آدرس وبسایت و آدرس پست الکترونیکی باشد. اضافه کردن شعار شرکت و یا شماره ثبت شرکت در آن ضروری نیست و بستگی به سیاست‌های شرکت و یا نظر طراح دارد.

برای طراحی سربرگ اداری، بهتر است که نوع فونت از ابتدا مشخص گردد تا بتوان از آن در طراحی ست اوراق اداری بصورت متحد‌الشکل استفاده گردد. تنوع بیش از دو نوع فونت در طرح به زیبایی آن لطمه وارد می‌کند.

اصولا در طراحی سربرگ اداری باید اصل را بر سادگی و ایجاد بهینه بیشترین فضا برای محتوا قرار داد. برای جایگذاری عناصر سربرگ اداری، بهتر است که در سربرگ‌ های فارسی، نام و آرم شرکت در بالا سمت راست و اطلاعات تماس شرکت در پایین آن قرار گیرند.

رنگ سازمانی، که از مبانی یک هویت سازمانی است، باید در طراحی سربرگ اداری شرکت، بصورت موضعی کار شود و رنگ سفید (یا رنگ ترام و روشن) باید بیشترین حجم رنگ را در آن پوشش دهد. برای رنگ اطلاعات تماس و سایر نوشته‌ها هم بهتر است از رنگ مشکی (C0M0Y0K100) استفاده شود تا نتیجه مطلوبی در چاپ سربرگ داشته باشد.

حاشیه‌ای فرضی حدودا 10 میلیمتری می‌توان اطراف طرح در نظر گرفت تا اطمینان حاصل شود که عناصر کلیدی در طراحی سربرگ اداری در این محدوده وجود ندارند. این بدان دلیل است که هم آسیبی به عناصر آن پس از چاپ و برش وارد نشود و هم اینکه فاصله آن‌ها از لبه‌های کار، طرح را زیباتر جلوه می‌دهند.

در پایان هم بهتر است قبل از اقدام برای چاپ سربرگ، یک نسخه از طرح، پرینت گردد تا مشخص شود اندازه فونت‌ها بیش از حد ریز یا درشت نباشد.

 

جهت مشاهده نمونه کار طراحی سربرگ اداری توسط آساگرافیک اینجا کلیک نمایید.

برای آگاهی از هزینه طراحی سربرگ شرکت خود یا چاپ سربرگ، با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: سربرگ اداری | طراحی سربرگ اداری | طراحی سربرگ شرکت | چاپ سربرگ
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram