(021) 2269 5704

شرکت طراحی وب سایت

مهمترین و نخستین گام برای سفارش طراحی سایت، تحقیق و بررسی طراحان وبسایت است تا با یک جمع‌بندی کلی، شرکت طراحی سایت خود را انتخاب کنید. در این مرحله هر چه می‌توانید حساسیت و وسواس داشته باشید تا در آینده با شرکت طراحی وب سایت خود به مشکل بر نخورید.

چگونگی انتخاب یک شرکت طراحی سایت

شاید جدی‌ترین گزینه برای انتخاب طراح و سفارش طراحی سایت به او، مشاهده نمونه کارهای قبلی آن شرکت طراحی سایت باشد. دیدن آن نمونه کارها به شما کمک می‌کند که متوجه شوید آیا طراحی‌های قبلی وی، آیا به ایده‌های شما نزدیک است؟ آیا کیفیت کار طراحی‌ها نظر شما را جلب می‌کند؟ درست است که تعدادی از کارفرمایان با اعمال سلیقه شخصی ممکن است طراحی را کلا دگرگون و ضعیف گردانند ولی تجربه ما می‌گوید که این تعداد از کارفرمایان خیلی کم هستند (در حقیقت این نوع از کارفرمایان به دنبال اجرا‌کار ایده‌های خود می‌گردند تا طراح!). بنابراین می‌توان گفت حدود 70 درصد نمونه کارها می‌تواند دقیقا ذوق و سلیقه و خلاقیت خود طراح باشد. پس باید ببینید که به کل نمونه کارها چه امتیازی می‌دهید. ممکن است از کل نمونه کارهای یک شرکت طراحی وب سایت، شما فقط به یکی و یا دو تا از آن‌ها امتیاز مثبت ‌دهید، بنابراین این شرکت نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای سفارش طراحی سایت باشد چون ممکن است آن دو طرح مورد قبول، بصورت اتفاقی خوب از آب در آمده و یا اینکه حاصل اعمال سلیقه یک کارفرمای خوش‌ذوق باشد.

شما با دیدن نمونه کارهای یک شرکت طراحی سایت، در حقیقت پوسته و یا قالب سایت های طراحی شده توسط او را می‌بیند؛ بنابراین گام بعدی در انتخاب‌تان این است که همان سایت‌ها را نیز بررسی کنید و ببینید مشکل و یا خطای احتمالی نداشته باشند. مثلا اگر فروشگاه اینترنتی هست چند کالا را به سبد خرید خود اضافه کنید و تا مرحله قبل از تایید نهایی پیش بروید. ببینید مشکلی ندارد یا در مورد سایر سایت‌ها گزینه جستجوی سایت و یا منوها را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که این گام هم خیلی مهم هست زیرا ممکن است نمونه کارهای آن شرکت طراحی سایت از نظر دید بصری و گرافیک وب، عالی، ولی از نظر برنامه نویسی و اجرا با مشکلات زیادی همراه باشند.

در گام بعدی شما باید به بررسی سابقه فعالیت و رزومه کاری شرکت طراحی وب سایت، بپردازید. برای این کار هم، باز می‌توانید از نمونه کارهایی که برای شرکت‌ها و یا سازمان‌های بزرگ انجام داده‌اند، شروع کنید. دریابید که آیا بطور مثال سایت فلان بانک یا وزارتخانه یا هر برند معروف دیگری که شرکت، ادعای سفارش طراحی سایت از طرف آن‌ها را کرده، دارای امضای شرکت طراحی سایت در فوتر و یا سورس کد آن هست (معمولا شرکت طراحی وب سایت، امضاء و لینک سایت خود را در پایین وبسایت طراحی شده و یا در قسمتی از کد آن صفحه وب درج می‌کند)؛ و برای اینکه به سابقه فعالیت شرکت طراحی سایت پی ببرید ساده‌ترین راه این است که از دامنه سایت خود شرکت طراح، یک Whois بگیرید و ببینید که چند سال پیش این دامین به ثبت رسیده است. این امر از آن جهت مهم است که تجربه و سابقه فعالیت در زمینه برنامه نویسی و طراحی وبسایت بسیار تاثیرگذار است.

برای گام آخر هم بررسی کنید تا ببینید سطح روابط‌عمومی، مشتری‌مداری و پشتیبانی شرکت طراحی سایت در چه حد است. آن‌طور نباشد که برای عقد قرارداد و یا جذب مشتری با روی خوش برخورد کنند و بعد از سفارش طراحی سایت و عقد قرارداد و پرداخت پول و یا حتی بعد از پایان کار، شما همه چیز را دگرگون ببینید و خود را در مقابل یک شرکت طراحی وب سایتی ببینید که هیچ مسئولیتی در مورد پشتیبانی و پاسخگویی نمی‌پذیرد.

در آخر هم ذکر این نکته ضروری است که تمام این مراحل نمی‌تواند صددرصد تضمین‌کننده انتخاب درست شما باشند و اینکه فقط محاسن یکی از این مراحل در نظر شما بزرگ نباشد که سایر ایرادها را نبینید. مثلا اینکه یک شرکت طراحی سایت دارای رزومه قوی در جذب مشتریان بزرگ مانند فلان وزارتخانه و بهمان شرکت یا برند باشد ولی از نظر طراحی گرافیک وب و یا حتی برنامه نویسی با ضعف‌های اساسی روبرو باشد و یا حتی بالعکس ممکن است یک شرکت طراحی وب دارای سابقه کم فعالیت ولی رزومه قوی و کارهای عالی و جذاب باشد (کم نیستند همکارانی که در این عرصه تازه ورود کرده‌اند ولی دانش و کیفیت کارشان ستودنی است).

اگر شما هم در انتخاب کردن‌تان دارای حساسیت زیاد هستید و برای کیفیت کارتان اهمیت قائلید و پس از بررسی ما، به این نتیجه رسیدید که آن شرکت طراحی سایت برای شما می‌تواند آساگرافیک باشد، مطمئن باشید اعتماد شما را جلب خواهیم کرد.

برای مشاهده نمونه کار طراحی سایت، اینجا کلیک نمایید.

کلمات کلیدی: شرکت طراحی سایت | شرکت طراحی وب سایت | سفارش طراحی سایت
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram