(021) 2269 5704

شرکت تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی یا Advertising Agency ارائه‌دهنده خدمات طراحی، ساخت و اجرا، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در امر تبلیغات است. یک شرکت تبلیغاتی وظیفه دارد محصولات و خدمات شرکتی دیگر را به مخاطبان و بازار هدف معرفی کند و ارائه ‌دهد. آژانس تبلیغاتی نقاط قوت یک محصول را ارزیابی کرده و به مخاطب نشان می‌دهد.

تعداد نیروی فعال در یک شرکت تبلیغاتی می‌تواند از تعداد یک تا دو نفر شروع شود و یا از تعداد بالا برخوردار باشند. مساله مهم و اساسی کیفیت خدمات ارائه شونده و پشتیبانی از مشتریان است. یک شرکت تبلیغاتی کوچک می‌تواند در جهت ارائه خدمات، بخشی از پروسه انجام کار را به افراد دیگری محول سازد و سفارش مشتری را به نحو احسنت انجام دهد، لزوما نباید پروسه طراحی تا اجرای خدمات گرافیکی توسط خود شرکت صورت گیرد. سفارش‌دهنده به ‌راحتی می‌تواند با بررسی خدمات ارائه شده شرکت تبلیغاتی به دیگر شرکت‌ها از کیفیت انجام پروژه‌های تبلیغاتی اطمینان حاصل نماید.

برای شروع یک تبلیغ مناسب و هدفمند، اولین مرحله انجام تحقیق در بازار هدف مشتری توسط شرکت تبلیغاتی است که هدف و نیاز مشتری برای انجام تبلیغ شناسایی می‌گردد و در کنار آن نیاز و ظرفیت بازار نیز در‌ نظر گرفته می‌شود. پس از آن رسانه مناسب برای انجام تبلیغات انتخاب می‌گردد. از انواع رسانه برای ارائه تبلیغات به مخاطبان استفاده می‌گردد، مانند تلویزیون، رادیو، گرافیک محیطی، نشریات و مجلات، اینترنت و یا موبایل. پس از انتخاب رسانه مناسب و زمان و نحوه استفاده از رسانه تبلیغ مناسب بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده طراحی و اجرا می‌گردد. پس از انجام تبلیغ واکنش مشتریان و بازخورد تبلیغ مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مهمترین بخش از تبلیغ، ایجاد خلاقیت و نوآوری توسط شرکت تبلیغاتی است. تبلیغی که حرف نو و تازه‌ای برای بیان کردن نداشته باشد، تبلیغی مرده است. هر شرکتی به تنهایی می‌تواند برای خود تبلیغ انجام دهد اما آژانس تبلیغاتی سعی دارد، تبلیغاتی خلاقانه و هدفمند که به صورت منسجم و کارآمد شکل گیرد، ارائه دهد تا انرژی، هزینه و زمان مصرف شده به ‌خوبی ببار بنشیند. یک شرکت تبلیغاتی باید بهترین راه را برای رسیدن به هدف مشتری به او پیشنهاد دهد نه پرهزینه‌ترین!

به طور کلی شرکت تبلیغاتی در شاخه‌های متفاوتی از تبلیغات فعالیت دارد. این شاخه‌ها شامل طراحی گرافیک، چاپ افست، دیجیتال و صحافی، برند سازی، طراحی کمپین تبلیغاتی، تولید تیزر تبلیغاتی و صنعتی، انجام عکاسی تبلیغاتی، گرافیک محیطی، غرفه‌سازی و انجام امور نمایشگاهی، طراحي وب سايت و امور مربوط به وب می‌باشد. یک آژانس تبلیغاتی می‌تواند بخشی از این امور یا همه آن را انجام دهد.

طراحی گرافیک خود به قسمت‌های مختلفی نظیر طراحی آرم (لوگو)، طراحی ست اوراق اداری، طراحی هویت بصری، طراحی پوستر، بیلبورد، بنر، استند، بسته بندی و لیبل، تقویم و سررسید، صفحه آرایی و طراحی جلد، طراحی حروف و تایپوگرافی، گرافیک محیطی، موشن گرافیک و آگهی تبلیغاتی تقسیم می‌شود.

فعالیت یک شرکت تبلیغاتی طیف وسیعی از عملکردها در زمینه تبلیغات و گرافیک را شامل می‌گردد، که نباید از یک آژانس تبلیغاتی انتظار داشت تا تمامی این فعالیت‌ها را برای شما به نحو احسنت انجام دهند. بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی تنها بخشی از قسمت‌های بیان شده را در زیرمجموعه فعالیت‌های خود دارند. شما می‌توانید تبلیغات مدنظر خود را تنها به یک طراح گرافیک که می‌دانید صلاحیت انجام کارهای محوله را داراست، بسپارید.

کلمات کلیدی: شرکت تبلیغاتی | آژانس تبلیغاتی | طراحی کمپین تبلیغاتی
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram