(021) 2269 5704

خرید دامین و ثبت دومین

کلمه‌ی دومین یا دامین و یا دامنه به معنای قلمرو می‌باشد. برای ثبت دومین، ابتدا باید نام آن دامین را انتخاب کنید. قبل از خرید دومین باید بدانید که هر دامین، نامی است که همیشه یک پسوند دارد و با نقطه از هم جدا می‌شوند. نام و پسوند، دومین را تشکیل می‌دهند.

در توصیف رابطه‌ی هاست و دامین باید بگوییم که دومین نامی است که برای سایت انتخاب می‌شود و هاست فضایی است که سایت بر روی آن قرار می‌گیرد. برای مطالعه بیشتر به بخش میزبانی وب مراجعه شود.

قبل از ثبت دومین باید به نکاتی توجه کنید. کاراکترهایی که برای انتخاب و خرید دومین مجاز می‌باشند حروف a تا z و اعداد 0 تا 9 و همچنین خط تیره است. که لازم به ذکر است نام دومین نمی‌تواند با خط تیره شروع یا پایان یابد. حروف کوچک و بزرگ در انتخاب دومین تفاوتی ندارد.

هنگام ثبت دامین باید پسوند آن را تعیین کنید. پسوند دومین بهتر است متناسب با نوع فعالیت وبسایت یا سازمان شما باشد. پسوندهای زیادی وجود دارند که متداول‌ترین آنها com ،.net ،.org ،.info ،.biz که بسته به نوع استفاده خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. برای مشاهده پسوندهایی که قابل ثبت توسط آساگرافیک هستند به تعرفه ثبت دامنه مراجعه کنید.

برای مشاهده وضعیت ثبت دومین و یا مشخصات مالکیت هر دامین به قسمت جستجوی دامنه مراجعه کنید.

کلمات کلیدی: دامین | دومین | ثبت دومین | ثبت دامین | خرید دامین
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram