(021) 2269 5704

طراحی بروشور تبلیغاتی و چاپ بروشور

طراحی بروشور تبلیغاتی به منظور بیان اطلاعات یک محصول خاص صورت می‌گیرد. بی‌شک چاپ بروشور به شکل با کیفیت و بالعکس در تاثیر آن بر مخاطب اثرگذار خواهد بود. تمامی اطلاعات جزئی و خاص یک محصول مانند عملکرد آن، فواید، نحوه مصرف، قابلیت‌های آن نسبت به محصولات مشابه و تنوع رنگ یا شکل آن محصول در طراحی بروشور تبلیغاتی لحاظ می‌شود. ارائه بیشتر اطلاعات در بروشور توسط متن انجام می‌گیرد و تصویر نقش کمی در آن ایفا می‌کند، بنابراین تصویر را می‌توان به شکل طراحی، اسکیس و یا تک‌رنگ ارائه کرد، نه عکاسی.

تفاوت‌های بروشور و کاتالوگ در این است که، یک کاتالوگ شامل تمامی محصولات شرکت یا کارخانه با ریز اطلاعات آن است. اما طراحی بروشور تبلیغاتی برای ارائه اطلاعات یک محصول انجام می‌شود. مشتری پس از مقایسه کلی محصولات در کاتالوگ، اطلاعات کامل محصول مورد نظر خود را از بروشور مطالعه می‌کند. کاتالوگ‌ برای واسطه‌ها، توزیع‌کنندگان و فروشندگان طراحی و چاپ می‌شود، اما طراحی بروشور تبلیغاتی برای مصرف‌کنندگان جزء صورت می‌گیرد. هزینه طراحی و چاپ بروشور کمتر از هزینه‌های‌ کاتالوگ است و توسط کاغذهایی با گراماژ پایین و در تیراژ بالا چاپ می‌گردد.

برای چاپ بروشور از ابعاد استاندار کاغذ استفاده می‌شود تا دور ریز کمتری داشته باشد و از نظر تعداد تا و ترتیب به‌صورت‌های مختلف مانند نوع تک برگ (Flyer)، دو لت (Half Fold)، سه لت (Tri Fold)، چهار لت و بیشتر طراحی و چاپ می‌شود. از لحاظ نوع تا خوردن مدل‌های گوناگونی برای بروشور طراحی می‌گردد، مانند مدل Z که شبیه به این حرف انگلیسی تا می‌خورد، مدل آکاردئونی، مدل رولی (Roll Fold) که لت‌ها از یک سمت به داخل یکدیگر تا می‌خورد، مدل گیت فولد (Gate Folf) که شبیه به دروازه تا می‌خورد یعنی لت وسط دو برابر لت‌های کناری است و لت‌های کناری روی لت وسط می‌نشینند، مدل Parallel و غیره. باید در نظر داشت که نحوه تا خوردن باید به‌گونه‌ای باشد که پس از تا، صفحات مختلف روی هم کاملا منطبق باشد و هم نشینی داشته باشد. به همین منظور معمولا در بروشورهای چندلت، صفحات با چند میلیمتر تفاوت اندازه در عرض طراحی می‌شوند و صفحات داخلی چند میلیمتر کوچکتر از صفحات بیرونی است.

پس از مراحل طراحی بروشور تبلیغاتی و چاپ مراحل تکمیلی نظیر روکش سلفونی و یووی، برجسته سازی، طلاکوبی، بافت دار کردن و برش‌های ساده یا خاص انجام می‌گیرد.

 

برای مشاهده کارهای ما در این حوزه، از بخش نمونه کار طراحی بروشور تبلیغاتی بازدید نمایید.

برای آگاهی از قیمت‌های طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: بروشور | طراحی بروشور | بروشور تبلیغاتی | چاپ بروشور
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram