(021) 2269 5704

آژانس تبلیغاتی

آژانس تبلیغاتی یا شرکت تبلیغاتی در واقع یک شرکت سرویس محور بر پایه توسعه تجارت است که برای طراحی، ساخت، برنامه‌ریزی تبلیغات ایجاد گشته است و به طور کلی سیاست‌گذاری خود را در انواع تبلیغات، مستقل از مشتری تعریف می‌کند و براساس نیاز بازار و ارائه تبلیغات هدفمند فعالیت دارد نه سلیقه شخصی مشتریان. آژانس تبلیغاتی نقاط مثبت و انعطاف‌پذیر محصولات و خدمات مشتری را می‌یابد و برای عرضه به بازار استفاده می‌کند.

یک آژانس تبلیغاتی همیشه برای مشتریان متفاوتی نظیر شرکت‌های بزرگ و کوچک، سازمان‌های دولتی، سازمان‌های غیر‌دولتی و حتی شرکت‌های غیر‌تجاری تبلیغات انجام می‌دهد و آژانس تبلیغاتی می‌تواند رسانه‌های مختلف نظیر تبلیغات در نشریات و مجلات، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات اینترنتی، موبایل و یا گرافیک محیطی را برای امر تبلیغات برگزیند.

آژانس تبلیغاتی در ابعاد متفاوتی از اعضاء فعالیت می‌کند، یک آژانس به شکل دو یا سه نفره، متوسط، بزرگ و حتی آژانس‌های چند شعبه فعالیت دارد. شرکت تبلیغاتی می‌تواند در حوزه‌های متفاوت و یا در تمامی حوزه‌های تبلیغات فعالیت داشته باشد.

بخشی از فعالیت آژانس تبلیغاتی به مبحث تحقیقات اختصاص دارد، که به تجزیه و تحلیل روند بازار موجود و نحوه تاثیر تبلیغات و درک مصرف‌کننده می‌پردازد. یک شرکت تبلیغاتی سفارش را بر مبنای تحلیل خود از شرایط بازار آماده می‌کند و تحویل بازار هدف می‌دهد و تنها به نیاز و خواست مشتری اکتفا نمی‌کند.

اولین آژانس تبلیغاتی در دنیا آژانس ویلیام تیلور در سال 1786میلادی افتتاح شد و پس از آن آژانس جیمز (جم) وایت در 18۰۰ میلادی در لندن و سپس آژانس رینل و پسرش در 1812 میلادی افتتاح گردید.

نقش آژانس تبلیغاتی در انجام یک تبلیغ شامل بخش‌های مختلفی است. این مراحل شامل برنامه‌ریزی برای نوع رسانه‌ای که از آن استفاده خواهد شد و نحوه و زمان استفاده از آن، ایجاد تبلیغ مناسب بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده درباره یک محصول،‌ سپس انجام تحقیق در محصول و واکنش مشتریان در ارتباط با تبلیغ صورت گرفته و در نهایت با توجه به بازخوردی که مشتری ما از مصرف‌کننده دارد، برای خط‌مشی آینده مشتری توسط خود او تصمیم گرفته شود.

یک آژانس تبلیغاتی یا شرکت تبلیغاتی با دارا بودن نیروی حرفه‌ای و مسلط در امر تبلیغات، نوآوری و خلاقیت را به تبلیغ اضافه می‌کند و بهترین نوع تبلیغ در رسانه‌های گوناگون را انتخاب می‌کند تا بازخوردی مناسب از انرژی، هزینه و زمان صرف شده برای تولید و انتشار آن تبلیغ بدست آورد.

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی برای ارائه محصولات بخشی از کاری است که یک آژانس تبلیغاتی انجام می‌دهد. شرکت تبلیغاتی با ارائه کمپین تبلیغاتی هدفمند و با شعار مشخص یک محصول و یا شرکت را برای مخاطبان توصیف کرده و تا مراحل پس از تبلیغات و بازخورد تبلیغ در کنار سفارش‌دهنده خواهد بود. کمپین تبلیغاتی به شکل ماهانه، فصلی، سالیانه و یا در مقاطع خاصی از زمان اجرا می‌شوند و برای اجرای آن می‌توان از یک یا چند رسانه استفاده کرد.

به‌طور کلی فعالیت یک آژانس تبلیغاتی شامل طیف وسیعی از امور تبلیغاتی است. این فعالیت‌ها شامل طراحی گرافیک، چاپ افست و صحافی، ایجاد کمپین تبلیغاتی، برند سازی، گرافیک محیطی، غرفه‌سازی و انجام امور نمایشگاهی، طراحی وبسایت، تولید تیزر تبلیغاتی و صنعتی و انجام عکاسی تبلیغاتی است.

طراحی گرافیک خود بخش‌های متفاوتی دارد که شامل طراحی آرم (لوگو)، طراحی ست اوراق اداری، هویت بصری، بسته بندی و لیبل، تقویم و سررسید، صفحه آرایی و طراحی جلد، پوستر، بیلبورد، بنر، استند، طراحی حروف و تایپوگرافی، گرافیک محیطی، موشن گرافیک و آگهی تبلیغاتی است.

کلمات کلیدی: آژانس تبلیغاتی | کمپین تبلیغاتی | شرکت تبلیغاتی
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
Instagram